23 stycznia 2016

FOREST STYLE (HAHA!): NIEBIESKA PARKA I TIMBERLANDYNie wiem czy u Was też tak to wygląda, ale mnie czasami nachodzi chęć na pewne rzeczy. Momentami jest to tak wielka chęć, tak ogromna ochota, że nie mogę w żaden sposób się jej oprzeć. Czasami chodzi o rzeczy przyziemne, zupełnie zwyczajne. Nagle leżąc w łóżku, czytając książkę mam ochotę na pomarańczę. Po prostu pomarańczę. Najgorsze jest to, że jeśli jej nie zjem to będę nie do zniesienia i życie ze mną jako kompanką nie będzie łatwe. Kiedy indziej jest to chęć potańczenia albo  pogrania w jakąś ciekawą grę. Moje zachcianki są przeróżne, nie da się ich skonkretyzować. Ostatnio naszła mnie chęć zrobienia czegoś pożytecznego, czegoś co wniesie do mojego życia coś więcej. Po prostu naszła mnie chęć na kulturę. Razem z przyjaciółmi wybraliśmy się na „Niewidzialną wystawę” i wkroczyliśmy w świat osób niewidomych. Nie mogę zdradzać szczegółów, bo najlepiej jest się zaskoczyć na miejscu, ale muszę przyznać, że wystawa robi ogromne wrażenie. Czy pozbawieni na godzinę wzroku jesteśmy w stanie zrozumieć co czują, jak żyją osoby niewidome? Wystawa tak naprawdę otwiera nam oczy. Wchodząc w ten świat to my stajemy się niepełnosprawni i to przewodnik, osoba niewidoma niejednokrotnie musi nam pomagać. Przyznam szczerze, że pierwsze chwile są dość straszne, wręcz paraliżujące, ale wystarczy dosłownie chwila, żeby jako tako oswoić się w tym totalnie nieznanym dla nas świecie. 

Uważam, że na taką wystawę powinien wybrać się każdy. Pozwala ona wczuć się w rolę osoby niewidomej, pokazuje jakie trudne jest życie takich osób. Wystawa, a raczej przewodnik uczy jak pomagać niewidomym, radzi jak się zachowywać w takich sytuacjach, czego unikać. Taka wiedza przydatna jest w każdym miejscu i czasie, gdyż osób niewidomych jest bardzo dużo. Często nie wiemy jak się zachować widząc osobę niewidomą, nie wiemy czy do niej podejść, nie wiemy jak jej pomóc. Dlatego apeluję do wszystkich czytających ten post – POMAGAJCIE. Wyjrzyjcie poza czubek swojego nosa, zobaczcie co dzieję się wokół Was i jeśli zobaczycie osobę niewidomą pomóżcie jej przejść przez ulicę lub wsiąść do tramwaju. Was to nic nie kosztuje, a takiej osobie może wiele pomóc. 

Dopiero po wyjściu z wystawy uświadomiliśmy sobie, że życie osób niewidomych jest niewiarygodnie ciężkie. Dotarło do nas, że utrata wzroku jest wielką tragedią. Ale osoby niewidome to nie kosmici. Są to normalni ludzie, którzy chcą żyć tak jak wszyscy inni. Używają komputerów, smartfonów, sprzątają czy gotują obiady. Nie mają tylko wzroku. Ale wiecie co jest w tym wszystkim najciekawsze? Są to osoby tak pozytywne, tak optymistycznie nastawione do życia, że niejeden pełnosprawny człowiek narzekający na wszystko, co go otacza powinien się wstydzić.

Kończąc mój wywód napiszę, że naprawdę #POLECAM Wam wybrać się na tę wystawę. Poza tym, że daje nam wiedzę na temat osób niewidomych, również uczy doceniać to co mamy. A mamy niesłychanie dużo. #POLECAM też wybrać się na zimowy spacer po lesie. Nasz zeszło niedzielny spacer zaowocował tymi fajny zdjęciami! Uwielbiam zimę, ale tylko na zdjęciach!

Buziaki.Paulina ZDJĘCIA MACIEK SZABLIŃSKI

kurtka | jacket | ROMWE
buty | shoes | TIMBERLAND via BUTSKLEP


10 komentarzy:

 1. Mega kolory, bardzo odważna stylizacja i cudowne zdjęcia :)

  Zapraszam :)
  http://aureolia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odważna? Tylko kurtka, koszula i dżinsy ;) Dzięki za miłe słowa :D

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Powiem Ci szczerze, że nie pamiętam. Chyba jakiś no-name. Spodobał mi się kształt i kupiłam ;)

   Usuń
  2. Są świetne!

   Usuń
 3. Wyglądasz tutaj troche jak mala dziewczynka :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. wow wyglądasz cudownie;) świetnie połączyłaś kolory:)

  http://fashionmakeup-czarnulaxyz.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem Kobietą25 stycznia 2016 11:45

  Wszystko mi się podoba w tej stylizacji :) Świetnie dobrane kolory i dobre zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajne pozytywne zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń

KOKORINOO dziękuje i pozdrawia !